11/08/2009

Dziewiętnasty dzień

Filed under: Wszystko — Borys @ 17:03

10.08.2009
Godzina 21.33
Siedzę w samochodzie. Wyjeżdżamy za chwile z Niemiec. To chyba ostatni wpis z tej wyprawy. Może jeszcze później napisze jakieś podsumowanie.

La Rambla

Ósmego rano pojechaliśmy przejść się aleją La Rambla – najważniejszą aleją w Barcelonie prowadzącej wprost do portu, przed pomnik Krzysztofa Kolumba. Hmm, widziałem podczas tych wakacji dużo ulic tego typu. Ta jest jednak całkowicie niepowtarzalna. Szeroka aleja, z czynnymi ulicami i wąskimi chodnikami po bokach i bardzo szerokim wiodącym przez środek. Od pełnego słońca chronią posadzone z obu stron drzewa, dookoła stragany z najróżniejszymi rzeczami (nie tylko “suwenirami”), pełno tu najróżniejszych mimów i grajków. Przeszliśmy się przez port i wymęczeni upałem wróciliśmy do samochodu.

W porcie

Popołudniu dojechaliśmy do Gruissan, zupełnie inaczej zapamiętałem tę miejscowość. Wszystko wydawało się dużo większe. Mimo wszystko jest tu pięknie i urokliwie. Jednak nie możemy tu zostać na noc, ponieważ trwa feta i wszystkie hotele są zajęte. Jedziemy dalej. Niestety tak długo nie znaleźliśmy żadnego hotelu, że musieliśmy się rozłożyć z namiotami na takiej wielkiej stacji benzynowej. W sumie spoko, było dużo miejsca nadającego się do tego. Wczoraj rano pojechaliśmy obejrzeć najwyższy most w Europie(w Millau). 343 Metry wysokości robi wrażenie.

Najwyższy most w Europie

Wracamy przez Niemcy. Nie mamy już sił na Monako itd. Cała trasa i tak ma 8300 kilometrów. Dziś jeszcze zwiedzaliśmy muzeum Speyer. Miałem okazje zobaczyć prototyp Maybacha i zwiedzić od środka Concorda, oraz jego rosyjski odpowiednik.

W rosyjskim odpowiedniku Concorda

Mnóstwo było tam pojazdów wojskowych z czasów II wojny światowej, samochodów od pierwszego seryjnie produkowanego Forda, czy pierwszego auta w ogóle – Mercedesa, przez Cadillaki, Rolss Royce’y po terenowe Lambroghini, czy dragstery. Spędziliśmy tam ponad 2 godziny, na koniec jeszcze odwiedziliśmy symulator. Ogólnie było super. Dziś pierwsza od prawie 3 tygodni noc w Kłodzku.

Jedna odpowiedź na “Dziewiętnasty dzień”

  1. Kama pisze:

    Most robi wrażenie… i to coś na pierwszym zdjęciu też :P

Proudly powered by wordpress 3.5.1 - Theme by neuro